Květena Branického mostu

Po sobotní exkurzi jsem vytvořil obrys pro lokalitu Branický most v Praze, takže je nyní možné filtrovat přímo pozorování zachycená podél pěšiny v místě chybějící koleje, kde roste vcelku slušná diverzita rostlin:
https://www.inaturalist.org/observations?place_id=182102 (včetně záznamů z předchozích let)
(Možná tam ale některá pozorování nespadla, jelikož mají méně přesné souřadnice ulítlé mimo most, naopak přibylo několik fotek zachycených pod mostem, tady je širší polygon: https://www.inaturalist.org/observations?place_id=182111).
Kromě invazně se šířících nepůvodních druhů jsou zde četné druhy skal a stepí, některé i z červeného seznamu: sveřep kostrbatý (Bromus squarrosus), mnohoštět válcovitý (Aegilops cylindrica), kerblík obecný (Anthriscus caucalis), kakost purpurový (Geranium purpureum), bělozářka liliovitá (Anthriscus liliago), skalník celokrajný (Cotoneaster integerrimus), třemdava bílá (Dictamnus albus), nově odlišované druhy ptačinec rumištní (Stellaria ruderalis) a penízek bludný (Microthlaspi erraticum - v inaturalist nahrané jako Noccaea perfoliata) a další.

@petra_cze
@rubroboletus
@daczison
@orsejka
@psima

Publicado el 22 de mayo de 2022 18:59 por duch duch

Comentarios

Paráda. Koukám, že jeden z mých největších konkurentů při City Challenge tam byl též. Příště budu muset být zvídavější na to, kdo je kdo :-D

Publicado por rubroboletus hace más de 1 año

(:-)

Publicado por duch hace más de 1 año

Díky, je to zajímavé místo.
Účastníci by příště mohli mít jmenovky s přezdívkami pro snadnější identifikaci. :-)

Publicado por daczison hace más de 1 año

Agregar un comentario

Acceder o Crear una cuenta para agregar comentarios.